• DOMŮ
  • FOTOGALERIE
  • PROJEKTY

ŠABLONY PRO MŠ HORNÍ HABARTICE II

V letech 2018 - 2020 jsme realizovali projekt s názvem „Šablony pro MŠ Horní Habartice II“, registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0010334, podpořený z výzvy MŠMT (č. 02_18-063).

Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony II.

Prioritní osa: PO3 – Rovný přístup ke kvalitnímu předškolnímu, primárnímu a sekundárnímu vzdělávání

Doba realizace projektu je od 1. 9. 2018 do 31. 8. 2020.

V rámci akce byly realizovány tyto šablony:

·         Chůva – personální podpora MŠ

·         Osobnostně sociální a profesní rozvoj pedagogů MŠ

– Vzdělávání pedagogických pracovníků MŠ

·         Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol prostřednictvím vzájemných návštěv

·       Projektový den ve škole

·       Projektový den mimo školu

·         Aktivity rozvíjející ICT v MŠ

– Využití ICT ve vzdělávání v MŠ – 48 týdnů

Tento projekt je spolufinancován EU.

ZAHRADA

Tento projekt byl financován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Výzva č. 16/2017 k předkládání žádostí o poskytnutí podpory v rámci národního programu Životního prostředí

Prioritní oblast   6.   Environmentální prevence

Podoblast           6.1 Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta

Předmětem projektu  „Živá zahrada“ bylo vybudování školní zahrady v přírodním stylu se zastřešeným interaktivním altánem, který je využíván jako přírodní učebna pro řízené i volné činnosti dětí. Zahradu jsme koncepčně doplnili prvky, které poskytnou dostatek možností k pozorování rostlin, živočichů, přírodních jevů a budování pozitivního vztahu k přírodě.  Realizace projektu  velkou měrou přispěla ke zkvalitnění EVVO v MŠ a poskytuje vhodné podmínky pro výuku venku bez ohledu na počasí.

SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY, CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY

Jsme zapojeni do projektu České obce sokolské s názvem "Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky". Děti budou mít v průběhu celého školního roku možnost vylepšit své pohybové dovednosti se zvířátky, která jednotlivé části motivačně propojují.

Součástí aktivit je i pracovní sešit, kam budou své pokroky v pohybových dovednostech formou hodnotících samolepek zaznamenávat a dokreslovat obrázky.

Projekt je realizován pod záštitou MŠMT a podporován svazem měst a obcí ČR .

SOUTĚŽ VE SBĚRU TŘÍDĚNÉHO ODPADU

každý rok se naše mateřská škola zapojuje do soutěže ve sběru tříděného odpadu.

a nápojových kartonů.

Co sbíráme?

·         papír - noviny a časopisy,  vlnitá  lepenka, počítačové sjetiny, papír smíšený

·         nápojové kartony TETRAPACK

·         PET lahve (sešlápnuté i s uzávěry)

V průběhu roku škola průběžně získává z odvozu tříděného odpadu finanční příspěvky na pomůcky a hračky pro děti.

Tříděný odpad můžete přinášet do MŠ denně v době od 6:00 do 16:00 hodin.

V období letních prázdnin od 1.7. do 31.8. MŠ tříděný odpad nepřijímá.

Všem moc děkujeme za pomoc při sběru tříděného odpadu.

ý

ŠABLONY PRO MŠ HORNÍ HABARTICE

Škola realizovala v období od 1. 9. 2016 do 31. 8. 2018 projekt s názvem „Šablony pro MŠ Horní Habartice“, registrační číslo: CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_022/0001387, podpořený z výzvy MŠMT.

Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

Realizovali jsme tyto šablony:

·         Chůva – personální podpora MŠ

·         Specifika práce pedagoga s dvouletými dětmi v MŠ

·         Odborně zaměřená tematická setkávání s spolupráce s rodiči dětí v MŠ

·         Individualizace vzdělávání v MŚ

Hlavním cílem projektu v MŠ bylo zvýšení kvality předškolního vzdělávání včetně usnadnění přechodu dětí na ZŠ.

Tento projekt byl spolufinancován EU.

DOMESTOS PRO ŠKOLY

Ve školním roce 2017/2018 jsme se ve spolupráci s rodiči zúčastnili soutěže „Domestos pro školy“.

Soutěž proběhla v období od 1. října do 31. prosince 2017.

Naše mateřská škola se umístila na 5. místě.

Získali jsme produkty Domestos v hodnotě 7000 Kč.

Velmi děkujeme všem zúčastněným rodičům a přátelům školy za jejich podporu v soutěži.

CEPÍK

Ve školním roce 2016/2017  jsme se úspěšně účastnili projektu Cepík, jehož hlavním cílem je primární prevence se zaměřením na předcházení obezitě dětí předškolního věku. Obdržel osobní záštitu ministra školství, mládeže a tělovýchovy. Jídelnám je poskytováno výživové poradenství. Děti v roku zhlédly tři tematicky zaměřená divadelní představení. Nedílnou součástí byla i přednáška pro rodiče a školení pro pedagogy MŠ. Projekt byl realizován od 1. 9. 2016 do 30. 6. 2017.

Závěrečná zpráva